Hoe kiest u tussen Inconel 600 en 601: wat maakt hen tot betrouwbare keuzes?

Hoe kiest u tussen Inconel 600 en 601: wat maakt hen tot betrouwbare keuzes?
De keuze voor Inconel 601 biedt superieure oxidatieweerstand op de lange- termijn en thermische stabiliteit bij hoge- temperaturen, waardoor het bijzonder geschikt is voor thermische cycli of oventoepassingen. Kiezen voor Inconel 600 biedt hoge sterkte en matige-temperatuurcorrosiebestendigheid, ideaal voor toepassingen waarbij kosten-efficiëntie en bredere beschikbaarheid prioriteiten zijn. Beide bieden uitstekende prestaties bij hoge- temperaturen, waarbij 601 extra bescherming biedt door de toevoeging van aluminium.
Wat zijn de nadelen van Inconel 625?
Nadelen: Hoge kosten: Vanwege de complexe samenstelling en hoge productiekosten is Inconel 625 aanzienlijk duurder dan veel andere materialen. Moeilijk te verwerken: De taaiheid van Inconel 625 maakt het moeilijker te verwerken, waardoor gespecialiseerde gereedschappen en technieken nodig zijn.

Wat is Inconel 600?
Inconel 600 is een nikkel-chroomlegering die bekend staat om zijn uitstekende weerstand tegen oxidatie, corrosie en prestaties bij hoge- temperaturen. Het behoudt zijn sterkte en stabiliteit over een breed temperatuurbereik, waardoor het ideaal is voor toepassingen zoals chemische verwerking, ruimtevaart en kernreactoren.
Wat is Inconel 601?
Inconel 601 is een nikkel-chroomlegering met een hoger aluminiumgehalte, die superieure weerstand biedt tegen oxidatie en schilfering bij hoge- temperaturen. De uitstekende duurzaamheid maakt het geschikt voor warmtebehandelingsapparatuur, ovencomponenten en verbrandingssystemen.
Wat zijn de verschillen tussen Inconel-legering 600 en 601?
Chemische samenstelling van Inconel 601 en Inconel 600
| Element | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Nikkel (Ni) | 72% | 58-63% |
| Chroom (Cr) | 14-17% | 21-25% |
| Ijzer (Fe) | 6-10% | Evenwicht |
| Aluminium (Al) | - | 1.0-1.7% |
| Koolstof (C) | Minder dan of gelijk aan 0,15% | Minder dan of gelijk aan 0,10% |
| Mangaan (Mn) | Minder dan of gelijk aan 1,0% | Minder dan of gelijk aan 1,0% |
| Silicium (Si) | Minder dan of gelijk aan 0,5% | Minder dan of gelijk aan 0,5% |
Corrosiebestendigheid van Inconel 601 en Inconel 600
| Corrosieve omgeving | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Oxidatie | Uitstekend tot 1093 graden | Superieur tot 1260 graden |
| Zwavelzuur | Goed | Gematigd |
| Zoutzuur | Beperkte weerstand | Beperkte weerstand |
| Hoge-gassen | Uitstekend | Uitstekend |
| Waterige corrosie | Goed in alkalische oplossingen, minder effectief in zure omgevingen | Goed, maar geschikter voor corrosie bij hoge- temperaturen |
Fysieke eigenschappen van Inconel 601 en Inconel 600
| Eigendom | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Dikte | 8,47 g/cm³ | 8,11 g/cm³ |
| Smeltpunt | 1354-1413 graad | 1365-1410 graden |
| Thermische geleidbaarheid | 14,9 W/m·K bij 20 graden | 13,3 W/m·K bij 20 graden |
| Treksterkte | 550 MPa | 655 MPa |
| Opbrengststerkte | 240 MPa | 310 MPa |
| Verlenging | 30% | 33% |
Mechanische eigenschappen voor Inconel 601 en Inconel 600
| Eigendom | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Treksterkte | 550 MPa | 655 MPa |
| Opbrengststerkte | 240 MPa | 310 MPa |
| Hardheid (Rockwell B) | 88 | 95 |
| Verlenging bij breuk | 30% | 33% |
| Kruipweerstand | Goed | Uitstekend |
Thermische eigenschappen van Inconel 601 en Inconel 600
| Eigendom | Inconel 600 | Inconel 601 |
| Smeltpunt | 1354-1413 graad | 1365-1410 graden |
| Maximale bedrijfstemperatuur | 1093 graden | 1260 graden |
| Thermische geleidbaarheid | 14,9 W/m·K bij 20 graden | 13,3 W/m·K bij 20 graden |
| Thermische uitzetting | 13,3 µm/m · graad bij 20 graden | 12,9 µm/m · graad bij 20 graden |
Wanneer kiest u voor Inconel 600?
Als u in omgevingen met gematigde tot hoge temperaturen werkt, maar geen langdurige blootstelling aan oxiderende omstandigheden nodig heeft, is Inconel 600 ideaal.
Het vertoont een uitstekende corrosieweerstand in chloride-, zure en alkalische omgevingen, waardoor het ideaal is voor toepassingen zoals:
A. Warmtewisselaarbuizen
B. Chemische verwerkingseenheden
C. Voedsel- en drankverwerking
D. Maritieme onderdelen blootgesteld aan pekel
Het beschikt ook over uitstekende mechanische eigenschappen bij temperaturen onder-nulpunt, waardoor het geschikt is voor cryogene toepassingen.
Waarom zou Inconel 601 een betere keuze zijn?
Inconel 601 is een superieure keuze voor bewerkingen bij ultra-hoge temperaturen, vooral waar oxidatieweerstand en anti-aanslageigenschappen van cruciaal belang zijn. Door het aluminiumgehalte vormt het een dichte en stabiele oxidelaag die de legering zelfs bij hoge temperaturen beschermt.
Veel voorkomende toepassingen zijn onder meer:
A. Industriële ovens
B. Ovenvoeringen
C. Thermische reactoren
D. Warmtebehandelingsmanden en dienbladen
e. Leidingen voor elektriciteitscentrales
De verbeterde weerstand tegen afbrokkelen, carboneren en thermische cycli maakt het ideaal voor zwaardere omgevingen.
Waarom Gnee kiezen als uw leverancier van nikkel-legeringen
✅ Meer dan 18 jaar exportervaring, producten verkocht naar meer dan 80 landen
✅ Gecertificeerd door ISO, SGS en BV
✅ Wereldwijde inventaris van buizen, platen en staven van Inconel-, Hastelloy-, Incoloy- en Monel-legeringen
✅ Aangepaste verwerkingsdiensten beschikbaar – inclusief snijden, polijsten, CNC-bewerking en verpakking
✅ Snelle levering binnen 7-15 dagen, ondersteund door wereldwijde logistieke partners
📦 Verpakking en verzending
Alle roestvrijstalen producten worden op de volgende manieren verpakt:
Houten pallets of kratten
Vochtbestendige-verpakking
Etiketten met ovennummer, standaard- en maatlabels
Wereldwijd verzonden via zee, lucht of express

Over Gneestaal
Gnee Steel is een professionele fabrikant van legeringen op basis van nikkel-, waaronder nikkel 201, nikkel 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, Incoloy 800, Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel 400, Monel K500 en andere legeringsmaterialen op hoge temperatuur. Wij zijn gespecialiseerd in de productie en verkoop van legeringsmaterialen. De producten van Gnee Steel worden veel gebruikt in de lucht- en ruimtevaart, de chemische industrie, de energieopwekking, de automobielsector, de kernenergie en andere gebieden, en we kunnen op maat gemaakte legeringsmateriaaloplossingen bieden op basis van de behoeften van de klant. Voor vragen over de prijzen van legeringsmaterialen of op maat gemaakte oplossingen voor legeringsmaterialen kunt u gerust contact met ons opnemen via e-mail opss@gneemetal.comvoor een offerte.
Vierkante meter gebouwd
Enterprise-werknemers
Jaren ervaring
Partnerlanden
Neem contact met ons op voor de meest recente exportprijsopgave voor Inconel 600 plaatwerk
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen Inconel 600 en Inconel 601?
A: Het belangrijkste verschil ligt in hun samenstelling. Inconel 600 heeft een hoger nikkelgehalte, terwijl Inconel 601 aluminium heeft toegevoegd, waardoor de oxidatieweerstand wordt verbeterd, vooral bij hoge temperaturen.
Vraag: Welke legering is beter geschikt voor omgevingen met hoge- temperaturen?
A: Inconel 601 is over het algemeen beter geschikt voor omgevingen met hoge- temperaturen, met een maximale bedrijfstemperatuur van 1260 graden, terwijl de maximale bedrijfstemperatuur van Inconel 600 1093 graden is.
Vraag: Is Inconel 600 zuiniger dan Inconel 601?
A: Ja, Inconel 600 is over het algemeen zuiniger, waardoor het een betere keuze is voor toepassingen die niet dezelfde hoge hittebestendigheid vereisen als Inconel 601.
Vraag: Kunnen Inconel 600 en 601 worden gesoldeerd?
A: Beide legeringen zijn lasbaar, maar Inconel 601 biedt superieure lasbaarheid en vereist minder na-lasbehandeling vergeleken met Inconel 600.
Vraag: Welke industrieën gebruiken doorgaans Inconel 600 en Inconel 601?
A: Inconel 600 wordt gebruikt in de chemische verwerkings-, ruimtevaart- en nucleaire industrie, terwijl Inconel 601 meer geschikt is voor warmtebehandelingsapparatuur, ovencomponenten en de energieopwekkingsindustrie.
Vraag: Wat zijn de verschillen tussen Inconel 625 en Inconel 601?
A: Inconel 601 heeft een smeltpunt van 2467 graden F (1350 graden), terwijl Inconel 625 een smeltpunt heeft van 2375 graden F (1310 graden). Bij kamertemperatuur heeft Inconel 601 een treksterkte variërend van 590 tot 930 MPa, terwijl Inconel 625 een iets hogere treksterkte heeft van 690 tot 895 MPa.
Vraag: Wat zijn de kenmerken van Inconel 601?
A: Het meest opvallende kenmerk van Inconel 601 is de uitstekende weerstand tegen oxidatie bij hoge- temperaturen. Deze legering vertoont ook een goede weerstand tegen watercorrosie, een hoge mechanische sterkte en is gemakkelijk te vormen, verwerken en lassen.





