Jul 23, 2025 Laat een bericht achter

Wat is de kracht van Inconel versus Monel

1. Belangrijkste definities van krachtstatistieken

Treksterkte: De maximale spanning waarmee een materiaal kan worden weergegeven voordat hij onder spanning breken.

Kracht sterker: De spanning waarbij een materiaal plastisch (permanent) begint te vervormen.

Ultieme treksterkte (UTS): De hoogste stress bereikt vóór breuk.

Hoge temperatuursterkte: Het vermogen om sterkte te behouden bij verhoogde temperaturen (kritisch voor toepassingen met hoge verwarming).

2. Sterkte -vergelijking bij kamertemperatuur

Inconel en Monel zijn beide op nikkel gebaseerde legeringen, maar hun legeringselementen (bijv. Chroom, molybdeen, ijzer) leiden tot verschillende sterkteprofielen:
Legering Opbrengststerkte (MPA) Ultieme treksterkte (MPA) Belangrijke legeringselementen
Monel 400 240–485 655–860 65% Ni, 30% Cu, Small Fe/Mn
Monel K-500 450–1,035 895–1,240 63% Ni, 29% Cu, 2,5% AL, 0,6% Ti (leeftijd-harding)
Inconel 600 240–485 655–860 76% Ni, 16% CR, 8% FE
Inconel 625 415–1,100 825–1,400 61% Ni, 21,5% CR, 9% MO, 3,6% NB (leeftijd-harding)
Inconel 718 725–1,400 1,100–1,600 52% Ni, 19% CR, 18,5% Fe, 5% NB, 3% MO (warmtebehandel)

Belangrijkste observaties bij kamertemperatuur:

Monel 400(De meest voorkomende Monel -legering) heeft matige sterkte, vergelijkbaar met Inconel 600 in zijn gegloeid staat.

Monel K-500, wanneer leeftijd-geharde, behaalt een significant hogere sterkte dan Monel 400 (opbrengststerkte tot 1.035 MPa) vanwege aluminium- en titaniumtoevoegingen, die een neerslag vormen.

Inconel 625 en 718(High-performance Inconel-legeringen) overtreffen de meeste Monel-legeringen in zowel opbrengst- als treksterkte, vooral wanneer warmte behandeld. Vooral Inconel 718 staat bekend om zijn ultrahoge sterkte (opbrengststerkte tot 1.400 MPa) vanwege zijn op niobium gebaseerde neerslag.

3. Krachtige sterkte

Hoge temperatuursterkte is een kritisch onderscheid tussen de twee families, omdat Inconel specifiek wordt gemanipuleerd voor de prestaties van verhoogde temperatuur:
Monel -legeringen:

Bewaar de sterkte tot ~ 425 graden (800 graden F).

Boven 425 graden daalt hun sterkte aanzienlijk als gevolg van het verzachten van de nikkel-coppermatrix, waardoor het gebruik ervan in hoogwarmtoepassingen wordt beperkt.

Voorbeeld: Monel 400 verliest ~ 30% van zijn treksterkte na 500 graden in vergelijking met kamertemperatuur.

Inconellegeringen:

Excel bij hoge temperaturen, vasthoudende sterkte zelfs boven 1.000 graden (1.832 graden F) in sommige graden.

Inconel 600 blijft sterk tot 870 graden (1.600 graden F), terwijl Inconel 625 en 718 de nuttige sterkte behouden tot 980 graden (1.800 graden F) en 650 graden (1.200 graden F), respectievelijk.

Hun hoge chroom- en molybdeumgehalte, samen met neerslagharding (bijvoorbeeld in 718), stabiliseert de microstructuur en bestand tegen kruip (langzame vervorming onder aanhoudende stress) bij hoge temperaturen.

info-448-446info-446-445

info-446-445info-444-445

4. Kracht na warmtebehandeling

Monel:

Monel 400 is niet warmtebehandel; De kracht ervan wordt alleen verbeterd door koud werken (bijv. Rollen, smeden), wat de opbrengststerkte met ~ 50% verhoogt (van 240 MPa tot 485 MPa).

Monel K-500 is leeftijd-harding: verwarming tot 700 graden (1.290 graden F) gevolgd door veroudering bij 450 graden (840 graden F) vormt intermetallische neerslag (ni₃al, ni₃ti), drastisch toenemende sterkte (opbrengststerkte tot 1.035 mpa).

Inconiëren:
De meeste inconellegeringen zijn warmtebehandel. Bijvoorbeeld:

Inconel 625 bereikt een hogere sterkte via koud werken en veroudering, waarbij de opbrengststerkte toeneemt van 415 MPa (gegloeid) tot 1.100 MPa (oud).

Inconel 718 wordt neergelaten met een 720 graden (1,330 graden F) en vormt 'en' fasen (niobium-rijke neerslag), die de opbrengststerkte verhoogt tot 1.400 MPa-FAR die de maximale sterkte van Monel K-500 overschrijdt.

Kamertemperatuur: Inconel -legeringen (bijv. 625, 718) bieden over het algemeen een hogere sterkte dan monel, vooral na warmtebehandeling. Monel K-500 (door leeftijd geharde) benadert de sterkte van lagere inconsen (bijv. 600) maar schiet niet op high-performance inconelsels.

Hoge temperatuur: Inconel is enorm sterker. Het behoudt de sterkte bij temperaturen waar Monel aanzienlijk verzacht, waardoor Inconel onmisbaar is voor jetmotoren, gasturbines en industriële apparatuur met een hoge verwarming.

Hitte -behandelbaarheid: Inconellegeringen (bijv. 718) behalen veel hogere sterkte winsten door warmtebehandeling in vergelijking met monel, vanwege hun vermogen om stabiele versterkende neerslag te vormen.

Kortom, Inconel is sterker dan Monel in de meeste scenario's, met name bij verhoogde temperaturen, terwijl Monel matige sterkte biedt met uitstekende corrosieweerstand in specifieke omgevingen (bijv. Zeewater, zwavelzuur).

Aanvraag sturen

whatsapp

Telefoon

E-mail

Onderzoek