Mar 06, 2026 Laat een bericht achter

Wat is ASTM B622 Hastelloy C-22 naadloze buis en hoe verhoudt dit zich tot UNS N06022?

1. Materiële identiteit: Wat is ASTM B622 Hastelloy C-22 naadloze buis en hoe verhoudt dit zich tot UNS N06022?

Vraag: Onze technische specificatie vraagt ​​om "ASTM B622 Hastelloy C-22 naadloze stalen buizen." Onze leverancier biedt materiaal aan dat is gecertificeerd als UNS N06022. Is dit hetzelfde? En waarom wordt het 'stalen buis' genoemd als het een nikkellegering is?

A: Dit is een veelvoorkomend punt van verwarring in de branche. Het begrijpen van de relatie tussen de ASTM-standaard, de handelsnaam, de UNS-aanduiding en de terminologie is essentieel voor een goede materiaalspecificatie.

De directe gelijkwaardigheid:

Aanduidingssysteem Aanduiding
ASTM-standaard B622
Gemeenschappelijke handelsnaam Hastelloy C-22
UNS N06022
Werkstoff-nummer 2.4602

Als uw specificatie ASTM B622 Hastelloy C-22 vereist, en uw leverancier UNS N06022 aanbiedt met certificering waaruit blijkt dat aan deze normen wordt voldaan, dan leveren zij het juiste materiaal.

De terminologie van "stalen buizen":

De term "stalen buis" in uw specificatie is technisch onjuist, maar wordt in de industrie vaak als algemene term gebruikt. Nauwkeuriger:

Correct: pijp van nikkellegering

Vaak maar onnauwkeurig: stalen buis

Waarom het belangrijk is: nikkellegeringen onderscheiden zich van staalsoorten (die op ijzer-gebaseerd zijn)

Gebruik in specificaties altijd de juiste terminologie: "nikkellegeringsbuis" of specifiek "Hastelloy C-22 naadloze buis."

Chemie van UNS N06022 (C-22):

Element Samenstelling bereik Waarom het ertoe doet
Nikkel Saldo (min. 56%) Matrixelement, biedt algemene corrosieweerstand
Chroom 20.0 - 22.5% Hoge Cr zorgt voor oxidatieve zuurbestendigheid
Molybdeen 12.5 - 14.5% Zorgt voor een verminderde zuurbestendigheid en weerstand tegen putjes
Wolfraam 2.5 - 3.5% Verbetert de plaatselijke corrosieweerstand
Ijzer 2.0 - 6.0% Gecontroleerd voor optimale prestaties
Kobalt Maximaal 2,5% Laag kobaltgehalte voor specifieke toepassingen

Belangrijkste kenmerken van C-22:

Evenwichtige chemie: C-22 is speciaal ontworpen om uitstekende weerstand te bieden tegen zowel oxiderende als reducerende omgevingen, waardoor het een van de meest veelzijdige nikkellegeringen is die beschikbaar zijn.

Hoog chroomgehalte: Chroom biedt met 20-22,5% uitzonderlijke weerstand tegen oxiderende media zoals salpeterzuur, ijzerionen en nat chloor.

Molybdeen + wolfraam: deze combinatie biedt uitstekende weerstand tegen plaatselijke corrosie (putcorrosie en spleetcorrosie) in chloride-houdende omgevingen.

Thermische stabiliteit: C-22 is bestand tegen sensibilisatie tijdens het lassen, waardoor gebruik in -gelaste toestand mogelijk is zonder warmtebehandeling na het lassen.

ASTM B622 versus andere normen:

Standaard Productvorm Wanneer te gebruiken
ASTM B622 Naadloze pijp en buis Wanneer naadloze constructie vereist is
ASTM B619 Gelaste pijp Voor gelaste buizen (grotere diameters, lagere kosten)
ASTM B626 Gelaste buis Voor gelaste buizen (warmtewisselaars, instrumentatie)

Het naadloze voordeel:

Voor kritische toepassingen biedt naadloze C-22 buis:

Geen lasnaad in de lengterichting die u hoeft te inspecteren of waar u zich zorgen over hoeft te maken

Homogene microstructuur overal

Superieure weerstand tegen vermoeidheid voor cyclisch gebruik

Uniforme corrosieweerstand (geen variaties in de laszone)

Volledige traceerbaarheid van knuppel tot afgewerkte buis

Specificatie Taal:

Voor kritische toepassingen specificeert u:

*"ASTM B622 UNS N06022 (Hastelloy C-22) naadloze nikkellegeringsbuis. Het materiaal zal worden vervaardigd uit ultrasoon geïnspecteerd knuppel, oplossing gegloeid op 1060-1120 graden en met water geblust. De buis zal 100% ultrasoon worden onderzocht volgens ASTM E213. Certificering met volledige traceerbaarheid tot hittenummer vereist."*

Aanbeveling:

ASTM B622 Hastelloy C-22 naadloze buis is de beste keuze voor kritische toepassingen die maximale betrouwbaarheid vereisen. Hoewel het in de volksmond vaak 'stalen pijp' wordt genoemd, is de juiste terminologie pijp van nikkellegering. De combinatie van een naadloze constructie en de veelzijdige corrosieweerstand van C-22 maakt het ideaal voor veeleisende chemische processen, bestrijding van vervuiling en farmaceutische toepassingen.


2. Corrosiebestendigheid: in welke specifieke omgevingen presteert ASTM B622 C-22 naadloze buis beter dan andere nikkellegeringen?

Vraag: We ontwerpen een chemisch proces waarbij zowel oxiderende als reducerende omstandigheden in verschillende fasen betrokken zijn. Onze corrosie-ingenieur adviseerde C-22 boven C-276. Welke specifieke omgevingen geven C-22 het voordeel?

A: Uw toepassing-waarbij zowel oxiderende als reducerende omstandigheden betrokken zijn-is precies waar de uitgebalanceerde chemie van C-22 duidelijke voordelen biedt ten opzichte van andere nikkellegeringen zoals C-276.

Het chemievoordeel:

Legering Cr% Ma % W % Primaire sterkte
C-22 20.0-22.5 12.5-14.5 2.5-3.5 Evenwichtige - zowel oxiderend als reducerend
C-276 14.5-16.5 15.0-17.0 3.0-4.5 Uitstekend reducerend, goed oxiderend
C-4 14.0-18.0 14.0-17.0 Geen Thermische stabiliteit, fluoridebestendigheid
625 20.0-23.0 8.0-10.0 Geen Uitstekend oxiderend, goed gelokaliseerd

Omgevingen waarin de C-22 uitblinkt:

Omgeving C-22 Prestaties Waarom
Oxiderende zuren (HNO₃, Fe⁺³) Uitstekend Hoog chroomgehalte (20-22,5%)
Gemengde zuren (oxiderend + reducerend) Uitstekend Evenwichtige Cr-Mo-W-chemie
Rookgasontzwaveling (FGD) Uitstekend Industriestandaard voor chloriden + oxiderend
Nat chloor, chloordioxide Uitstekend Hoge chroombestendigheid
Zeewater, hoge chloriden Uitstekend Mo+W zorgen voor weerstand tegen putjesvorming
Zwavelzuur (breed conc-bereik) Erg goed Evenwichtig voor gemengde regimes

Specifieke vergelijkingen:

Omgeving C-22 C-276 625 Winnaar
Salpeterzuur (20%, kokend) <0.1 mm/yr 0,3-0,5 mm/jr <0.1 mm/yr C-22/625
Zoutzuur (10%, 66 graden) 0,1-0,3 mm/jr <0.1 mm/yr 0,3-0,5 mm/jr C-276
Gemengd zuur (HNO₃+HCl) Uitstekend Goed Erg goed C-22
FGD-scrubberomgeving Uitstekend Erg goed Goed C-22
Nat chloorgas Uitstekend Goed Uitstekend C-22/625

Het gemengde-zuurvoordeel:

In omgevingen die zowel oxiderende (HNO₃, Fe⁺³) als reducerende (HCl, H₂SO₄) soorten bevatten:

C-276 kan lijden onder oxiderende omstandigheden als gevolg van het lagere chroomgehalte

625 kan last hebben van reducerende omstandigheden als gevolg van het lagere molybdeengehalte

De uitgebalanceerde chemie van C-22 verwerkt beide tegelijkertijd

Casestudy: Componenten van FGD-scrubber:

Het FGD-systeem van een energiecentrale zorgt voor:

Chloriden uit steenkool (tot 50.000 ppm)

Oxiderende omstandigheden door resterende zuurstof

Variabele pH (2-7)

Temperaturen tot 80 graden

C-22 is de industriestandaard geworden en presteert beter dan zowel de C-276 als de 625 op het gebied van langdurig gebruik.

Casestudy: Gemengde-zuurleidingen:

Een chemische fabriek die gemengde zuren (HCl + HNO₃) verwerkte, ontdekte:

C-276: Gelokaliseerde aanval in oxiderende zones na 2 jaar

C-22: Geen significante aanval na 5 jaar

Resultaat: Retrofit naar C-22 voor alle gemengde zuursystemen

Het naadloze voordeel voor corrosieservice:

Voor deze veeleisende omgevingen biedt een naadloze constructie:

Geen lasnaad als potentieel zwak punt

Uniforme microstructuur overal

Consistente corrosieweerstand over de gehele lengte

Maximale betrouwbaarheid voor kritische toepassingen

Specificatietaal voor corrosieservice:

*"ASTM B622 UNS N06022 naadloze buis voor gemengde-zure toepassingen. Het materiaal wordt geleverd in oplossingsgegloeide toestand. Corrosietesten volgens ASTM G28 Methode A moeten de snelheid aantonen<0.5 mm/year. Pipe suitable for environments containing both oxidizing and reducing species."*

Aanbeveling:

Voor toepassingen met zowel oxiderende als reducerende omstandigheden-zoals gemengde zuren, FGD-systemen en processen met variabele chemie-ASTM B622 C-22 naadloze buizen bieden duidelijke voordelen ten opzichte van andere nikkellegeringen. De uitgebalanceerde chroom-molybdeen-wolfraamchemie biedt veelzijdigheid die meer gespecialiseerde legeringen niet kunnen evenaren. De naadloze constructie voegt een extra veiligheidsmarge toe voor deze veeleisende toepassingen.


3. Productieproces: Hoe wordt ASTM B622 C-22 naadloze buis vervaardigd en welke kwaliteitscontroles garanderen de productintegriteit?

Vraag: We specificeren ASTM B622 C-22 naadloze buizen voor een kritieke hoge- druktoepassing. We willen het productieproces begrijpen en welke kwaliteitscontroles we nodig hebben om ervoor te zorgen dat we een product zonder defecten ontvangen.

A: Het vervaardigen van naadloze buizen uit C-22 is een geavanceerd proces dat gespecialiseerde apparatuur en strikte kwaliteitscontrole vereist. Als u het proces begrijpt, kunt u de juiste kwaliteitscontroles voor uw kritische toepassing specificeren.

Het productieproces:

Voorbereiding van de knuppel:

Uitgangsmateriaal is een gesmeed en geconditioneerd blok C-22.

De chemie wordt geverifieerd volgens de UNS N06022-specificaties (Cr 20-22,5%, Mo 12,5-14,5%, W 2,5-3,5%).

Billet wordt ultrasoon geïnspecteerd om de interne stevigheid te garanderen (geen porositeit van de middellijn, insluitsels).

Het oppervlak wordt geconditioneerd om eventuele gebreken te verwijderen.

Hete extrusie (primaire vorming):

Billet wordt verwarmd tot 1150-1200 graden (2100-2190 graden F) in een oven met gecontroleerde atmosfeer.

Er wordt glaspoedersmeermiddel aangebracht, dat smelt en een stroperige film vormt tussen de knuppel en het gereedschap.

Billet wordt over een doorn geëxtrudeerd om een ​​holle schaal (holle buis) te creëren.

Dit proces creëert de basisbuisvorm met gecontroleerde OD en ID.

Koud pilgeren (reductie):

Geëxtrudeerde holle ruimte wordt koud-bewerkt door een pilgermolen om de diameter en wanddikte te verkleinen.

Pilgering maakt gebruik van heen en weer bewegende matrijzen en een taps toelopende doorn om nauwkeurige afmetingen te bereiken.

Als gevolg van verharding kunnen meerdere pilgergangen met tussentijds uitgloeien nodig zijn.

Tussentijds gloeien:

Na elke koude reductie wordt de buis oplossingsgegloeid bij 1060-1120 graden (1940-2050 graden F).

Het gloeien moet worden gevolgd door snel afschrikken met water om faseprecipitatie te voorkomen.

Dit herstelt de ductiliteit voor verdere reductie.

Koudtrekken (optioneel voor precisie):

Voor nauwkeurige afmetingen en oppervlakteafwerking kan de buis koud door de matrijs en over de doorn worden getrokken.

Tekening produceert de uiteindelijke diameter, wanddikte en oppervlakteafwerking.

Eindoplossing gloeien:

De afgewerkte buis wordt in de eindoplossing uitgegloeid om een ​​optimale corrosieweerstand te garanderen.

Snel blussen is van cruciaal belang om de legering in de meest corrosiebestendige- staat te houden.

Rechttrekken en afwerken:

De buis wordt rechtgetrokken met behulp van roterende richters.

De uiteinden zijn voorbereid (afgeschuind voor lassen of vierkant gesneden).

Het oppervlak kan indien nodig worden gebeitst of gepassiveerd.

Essentiële kwaliteitscontroles voor naadloze buizen:

Controlepunt Methode Wat te specificeren
Billet-inspectie Ultrasoon (ASTM A388) "Billet 100% ultrasoon geïnspecteerd vóór extrusie"
Scheikunde Spectrografische analyse "Volledige chemie volgens UNS N06022, inclusief wolfraamverificatie"
Ultrasoon onderzoek ASTM E213 "100% ultrasoon onderzoek van afgewerkte buis volgens ASTM E213, 5% kerfgevoeligheid"
Dimensionale inspectie Micrometers, remklauwen "OD en wanddikte volgens ASTM B622-toleranties"
Hydrostatisch testen Waterdruk "Elke buis hydrostatisch getest volgens ASTM B622"
Corrosie testen ASTM G28 "ASTM G28 Methode Een corrosietest op representatieve monsters"
Hardheid testen Rockwell B "Hardheid maximaal 100 HRB"
PMI XRF of OES "Positieve materiaalidentificatie op elk buisuiteinde"

Veelvoorkomende defecten en detectie:

Defect Oorzaak Detectie
Oppervlakte-overlappingen/naden Extrusiedefecten UT, kleurstofpenetrant
Interne defecten Billetkwaliteit, verwerking UT
Porositeit van de middenlijn Onvoldoende consolidatie van de knuppels UT
Dimensionale variaties Gereedschapsslijtage, procescontrole Dimensionale inspectie
Harde plekken Onvolledige gloeien Hardheid testen
Segregatie van wolfraam Onjuist smelten Chemische verificatie, microstructuur

De wolfraamfactor:

Het wolfraamgehalte van C-22 (2,5-3,5%) vereist aandacht tijdens de verwerking:

Wolfraam verhoogt de sterkte bij hoge- temperaturen, waardoor warm werken moeilijker wordt.

Een goede temperatuurbeheersing is essentieel om segregatie te voorkomen.

Het wolfraamgehalte moet worden geverifieerd door middel van PMI en chemieanalyse.

Specificatietaal voor kritieke service:

Specificeer voor uw hogedruktoepassing:

* "De naadloze buis ASTM B622 UNS N06022 wordt vervaardigd uit ultrasoon geïnspecteerd knuppels. Het proces omvat hete extrusie gevolgd door koud pilgeren en koudtrekken zoals vereist om de uiteindelijke afmetingen te bereiken. Uitharden van de eindoplossing op 1060-1120 graden met waterafschrikking is verplicht. Vereist 100% ultrasoon onderzoek volgens ASTM E213 met 5% kerfgevoeligheid, hydrostatische tests en ASTM G28-corrosietests. Zorg voor volledige certificering met traceerbaarheid naar warmtenummer en productiegegevens."*

Aanbeveling:

Voor kritieke toepassingen onder hoge- druk moet u aandringen op deze kwaliteitscontroles. De combinatie van de juiste productie en grondige inspectie zorgt ervoor dat uw ASTM B622 C-22 naadloze buis betrouwbare prestaties op de lange- termijn zal leveren. Besteed bijzondere aandacht aan ultrasoon onderzoek; dit is de beste methode voor het opsporen van interne defecten die de drukintegriteit in gevaar kunnen brengen. Verificatie van het wolfraamgehalte is ook essentieel voor C-22.


4. Mechanische eigenschappen: Wat zijn de mechanische eigenschappen van ASTM B622 C-22 naadloze buizen, en hoe verhouden ze zich tot andere legeringen voor ontwerpdoeleinden?

Vraag: We ontwerpen een hogedrukleidingsysteem- met ASTM B622 C-22 naadloze buizen. Wat zijn de minimale mechanische eigenschappen, en hoe verhouden deze zich tot C-276 en 316L roestvrij staal voor ASME B31.3-ontwerp?

A: Het begrijpen van de mechanische eigenschappen van C-22 is essentieel voor een goed ontwerp. Hoewel C-22 voornamelijk wordt geselecteerd vanwege de corrosieweerstand, zijn de mechanische eigenschappen uitstekend en steken ze gunstig af bij andere nikkellegeringen.

ASTM B622 Minimumvereisten (oplossing gegloeid):

Eigendom C-22 (UNS N06022) C-276 (N10276) 316L roestvrij Vergelijking
Treksterkte (min) 100 ksi (690 MPa) 100 ksi (690 MPa) 70 ksi (485 MPa) C-22 40% sterker dan 316L
Opbrengststerkte (0,2%, min) 40 ksi (276 MPa) 40 ksi (276 MPa) 25 ksi (170 MPa) C-22 60% sterker dan 316L
Verlenging (min) 45% 40% 40% C-22 taaier
Hardheid (typisch) Maximaal 95 HRB Maximaal 100 HRB Maximaal 85 HRB Gelijkaardig bereik

Typische versus minimale waarden:

Werkelijke eigenschappen voor gegloeid C-22 zijn vaak hoger:

Treksterkte: 105-115 ksi (725-795 MPa)

Opbrengststerkte: 45-55 ksi (310-380 MPa)

Verlenging: 50-60%

ASME B31.3 Toelaatbare spanningen:

Temperatuur C-22 Toegestane spanning* C-276 Toegestane spanning* 316L toegestane spanning*
100 graden F (38 graden) 25,0 ksi 25,0 ksi 16,7 ksi
200 graden F (93 graden) 24,5 ksi 24,5 ksi 16,1 ksi
400 graden F (204 graden) 23,5 ksi 23,5 ksi 14,5 ksi
600 graden F (316 graden) 21,5 ksi 21,5 ksi 13,0 ksi
800 graden F (427 graden) 19,0 ksi 19,0 ksi 11,0 ksi

*Raadpleeg de huidige ASME Sectie II, Deel D voor exacte waarden

Fysieke eigenschappen:

Eigendom C-22 C-276 316L
Dichtheid (lb/in³) 0.314 0.321 0.290
Thermische geleidbaarheid (Btu·ft/ft²·hr· graad F) 6.2 6.0 9.4
Thermische uitzettingscoëfficiënt (μin/in- graad F) 6.9 6.8 8.9
Elasticiteitsmodulus (10⁶ psi) 29.8 29.8 28.3

Ontwerpimplicaties:

Factor Implicatie
Hogere sterkte dan 316L U kunt dunnere wanden gebruiken voor dezelfde druk, of een hogere druk voor dezelfde muur
Soortgelijke sterkte als C-276 Directe vervanging mogelijk zonder her-beoordeling
Goede ductiliteit Uitstekende vervormbaarheid voor bochten en fabricage
Matige modulus Vergelijkbaar met andere nikkellegeringen, iets hoger dan roestvrij staal

Vermoeidheidsweerstand:

C-22 vertoont een uitstekende weerstand tegen vermoeidheid, vergelijkbaar met C-276. Voor cyclische service:

Gladde oppervlakteafwerking is belangrijk (32 Ra of beter)

Vermijd scherpe inkepingen of spanningsconcentraties

Overweeg vermoeidheidsanalyse voor zwaar fietsen

Breuktaaiheid:

Nikkellegeringen zoals C-22 hebben een uitstekende breuktaaiheid, zelfs bij cryogene temperaturen. Dit maakt ze geschikt voor:

Diensten bij lage- temperaturen

Toepassingen met kans op thermische schokken

Kritieke veiligheids-gerelateerde componenten

Drukontwerpformule (B31.3):

Voor rechte buis onder interne druk:

t = (P × D) / (2 × (S × E + P × Y))

Waar:

t=vereiste wanddikte

P=interne ontwerpdruk

D=buitendiameter

S=toegestane spanning uit Sectie II, Deel D

E=kwaliteitsfactor van de longitudinale voeg (1,0 voor naadloos)

Y=temperatuurcoëfficiënt (0,4 voor deze legeringen)

Specificatietaal voor hogedrukontwerp:

*"De naadloze buis ASTM B622 UNS N06022 moet voldoen aan de minimale mechanische eigenschappen: treksterkte 100 ksi, opbrengst 40 ksi, rek 45%. Werkelijke testresultaten moeten worden verstrekt in het Mill Test Report. Ontwerp volgens ASME B31.3 met gebruikmaking van toegestane spanningen uit ASME Sectie II, Deel D voor N06022 met gezamenlijke efficiëntie E=1.0."*

Aanbeveling:

Voor uw hogedrukleidingsysteem biedt ASTM B622 C-22 naadloze buis mechanische eigenschappen die gelijkwaardig zijn aan die van C-276 en aanzienlijk beter dan 316L roestvrij staal. Dit maakt efficiënte ontwerpen mogelijk met dunnere wanden of hogere drukwaarden. De hoge ductiliteit vergemakkelijkt ook de fabricage. Gebruik voor het ontwerp de toegestane spanningen uit ASME Sectie II, Deel D, en verifieer de werkelijke eigenschappen in het Mill Test Report. De naadloze constructie maakt verbindingsefficiëntie E=1.0 mogelijk, waardoor de toegestane spanning wordt gemaximaliseerd.


5. Toepassingen en industrieën: bij welke kritische toepassingen wordt ASTM B622 C-22 naadloze buis doorgaans gespecificeerd boven gelaste alternatieven?

Vraag: We ontwerpen een nieuwe chemische fabriek met verschillende kritieke zuurdiensten. Wanneer moeten we ASTM B622 C-22 naadloze buizen specificeren in plaats van een gelast alternatief, aangezien het kostenverschil aanzienlijk is?

A: Dit is een belangrijke beslissing op technisch-economisch gebied. Terwijl gelaste C-22-buis (ASTM B619) kostenbesparingen oplevert, biedt een naadloze constructie voordelen die premium in specifieke kritische toepassingen rechtvaardigen.

Wanneer naadloos de juiste keuze is:

Toepassingscategorie Voorbeelden Waarom naadloos de voorkeur heeft
Extreme druk Hogedrukreactoren, superkritische vloeistofleidingen Geen lasnaad als potentieel faalpunt
Cyclische vermoeidheid Thermische cycli, drukcycli, trillingen Naadloos heeft een superieure levensduur tegen vermoeidheid
Kritieke veiligheidssystemen Noodkoeling, insluitingsgrenzen Maximale betrouwbaarheid vereist
Geen inspectietoegang Ingegraven lijnen, ingekapselde leidingen Kan de lasnaad na installatie niet inspecteren
Zeer corrosieve diensten Hete gemengde zuren, extreme pH Elimineert zorgen over corrosie in de laszone
Hoge zuiverheid Farmaceutisch, halfgeleider Geen lasnaad om verontreinigingen op te vangen
Codevereisten Sommige codes verplichten naadloos voor bepaalde diensten Naleving van specifieke regelgeving

Kosten-batenanalyse:

Factor Naadloos (B622) Gelast (B619)
Relatieve kosten 100% (basislijn) 60-70% naadloos
Doorlooptijd 16-20 weken 8-12 weken
Inspectie-eisen Standaard UT Lasnaad NDT vereist
Betrouwbaarheidsfactor Maximaal Hoog (bij goede inspectie)
Typische toepassingen Kritieke, cyclische, hoge-druk Algemene procesleidingen

Specifieke toepassingen voor naadloze C-22:

Hogedruk-gemengde-zuurtransportleidingen:

Drukken > 1000 psi

HNO₃ + HCl-mengsels (zeer corrosief)

Thermische cycli tijdens operaties

Naadloos elimineert lasnaden als potentieel zwak punt

Farmaceutische kritische nutsvoorzieningen:

Hoog-zuiver water voor injectie (WFI)

Schone stoomsystemen

Geen lasnaad om verontreinigingen of bacteriën op te vangen

Voldoet aan de FDA-validatievereisten

FGD-scrubber kritische headers:

Grote diameters waar naadloos mogelijk niet beschikbaar zijn, maar voor kleinere kritische secties

Ernstig lokaal corrosiepotentieel

Maximale betrouwbaarheid vereist voor naleving van de milieuwetgeving

Offshore platformveiligheidssystemen:

Noodinjectie met zuur

Onbereikbare locaties

Nul-vereiste voor fouten

Verwerking van kernafval:

Afvalverwerking op hoog-niveau

Extreem corrosiepotentieel

Regelgevende vereisten voor maximale betrouwbaarheid

Casestudy: hoge-gemengde druk-zure lijn:

Een chemische fabriek installeerde een zowel naadloos als gelast C-22 in hogedruk (1200 psi) gemengd-zuursysteem:

Naadloze secties: 12 jaar, geen problemen

Gelaste delen: Eén lasnaadbreuk na 7 jaar als gevolg van vermoeiingsscheuren

Les: voor cyclische hogedruk-service zorgde naadloos voor een langere levensduur

Casestudy: Farmaceutisch WFI-systeem:

Een farmaceutische fabrikant heeft naadloze C-22 gespecificeerd voor alle WFI-distributieleidingen:

Reden: Elimineer lasnaden als potentiële besmettings- en bacterievangstlocaties

Resultaat: zonder problemen de FDA-validatie doorstaan, 10+ jaar dienst

Opmerking: Kostenpremie gerechtvaardigd door naleving van regelgeving en productzuiverheid

Wanneer gelast kan het acceptabel zijn:

Overweeg gelaste buizen wanneer:

De druk is gematigd (< 500 psi)

Service is niet-cyclisch (stabiele status)

Lasnaad kan 100% geïnspecteerd worden

Na-het gloeien wordt uitgevoerd

Kostenbesparingen zijn van cruciaal belang

Diameters are large (>6" waar naadloos niet beschikbaar is)

Beslissingsmatrix:

Ernst van de dienst Druk Fietsen Inspectietoegang Aanbeveling
Extreem >1000 psi Ja Beperkt Naadloos
Hoog 500-1000 psi Ja Toegankelijk Naadloos
Gematigd 500-1000 psi Nee Toegankelijk Gelast met 100% RT
Standaard <500 psi Nee Toegankelijk Gelast met punt RT
Niet-kritisch <250 psi Nee Toegankelijk Gelast, alleen visueel

Specificatietaal voor kritische toepassingen:

Voor toepassingen waarbij naadloos is gespecificeerd:

*"De naadloze buis ASTM B622 UNS N06022 moet worden gebruikt voor alle kritieke, hoge- druk- en cyclische toepassingen. De buis moet 100% ultrasoon worden onderzocht volgens ASTM E213. Gelaste buizen (ASTM B619) zijn alleen acceptabel voor niet-cyclische, matige- druktoepassingen met 100% radiografisch onderzoek van langsnaden en na-lasoplossing gloeien."*

Aanbeveling:

Gebruik voor uw nieuwe chemische fabriek ASTM B622 C-22 naadloze buizen voor:

High-pressure systems (>500 psi)

Cyclische of vibrerende diensten

Kritieke veiligheids-lijnen

Onbereikbare locaties

Toepassingen met hoge-zuiverheid (farmaceutisch, voedsel)

Gemengde-zuurbehandelingen met extreme corrosiviteit

Voor algemene procesleidingen met gematigde omstandigheden en toegankelijke inspectie kunnen gelaste buizen (ASTM B619) met 100% radiografie en na-lassen uitgloeien aanzienlijke kostenbesparingen opleveren terwijl de betrouwbaarheid behouden blijft. Documenteer beslissingscriteria in uw leidingmateriaalspecificatie.

info-425-424info-431-427info-430-434

 

Aanvraag sturen

whatsapp

Telefoon

E-mail

Onderzoek